zejść dodatkowe szkolenia przypominające jak prawidłowo jeździć autem. Bodźcem skłaniającym do takich przemyśleń może być przeżycie dachowania. Na całe szczęście niekoniecznie realnego. Symulator dachowania to urządzenie, która pozwala przeżyć wypadek bez żadnych strat. Wszyscy, którzy poddają się takiej próbie, zaczynają być bardziej świadomi tego w jaki sposób pasy bezpieczeństwa chronią ich życia. Prawidłowo zapięte pasy pozwalają na uniknięcie śmierci nawet w połowie przypadków kolizji drogowych. Powinni o tym pamiętać nie tylko kierowcy, ale również wszyscy pasażerowie. W końcu osoba kierująca pojazdem dba nie tylko o siebie, lecz także o wszystkich podróżnych. Istotne jest to, aby prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa. Wydaje się, że nie można popełnić większych błędów w tej czynności, jednak prawda okazuje się inna. Bardzo wiele osób nieumiejętnie zapina pasy przez co są one nieskuteczne. Podczas nieprzewidzianych kolizji drogowych mogą nawet pogorszyć stan zdrowia podróżującego. Z tego powodu warto zapoznać się z prawidłowymi zasadami zapinania pasów bezpieczeństwa w aucie.
Gdzie takie szkolenia mają miejsce? -
Symulator dachowania jest wyjątkową atrakcją na różnego rodzaju konferencjach i eventach. Czym jest symulator dachowania i do czego służy? Symulator dachowania jak sama nazwa wskazuje pokazuje jak działa proces dachowania w samochodzie osobowym, że pasy bezpieczeństwa są niezbędne w każdym samochodzie, a także daje świadomość kierowcy jak to wygląda w danej sytuacji.
W symulatorze dachowania można poznać prawdę jak niebezpieczne są materiały i przedmioty, które przewozimy w pojazdach i jak wpłynąć mogą na nasze życie w momencie wypadku, zwłaszcza kiedy samochód dachuje. Symulatory dachowania przechodzą określone zasady BHP, które pozwalają uświadomić kierowcę jak można poprawić bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem.
Jeżeli chcesz poprawić jakość swojego bezpieczeństwa w samochodzie z wykorzystaniem symulatorów dachowania warto zapisać się na szkolenia. Gdzie takie szkolenia mają miejsce?
- Na eventach firmowych
- Eventach dla kierowców
- Na imprezach integracyjnych firmowych
- Szkoleniach firmowych
Podczas takich szkoleń kierowcy edukowani są jak poprawnie zapinać pasy, dzięki czemu redukcja uniknięcia śmierci dochodzi nawet do 65% podczas wypadku.
Również dowiadujemy się jak bezpiecznie przewozić dzieci w fotelikach, a także jak bezpiecznie przewozić zwierzęta i gdzie przechowywać przedmioty jak telefon, komputer, czy przedmioty codziennego użytku.
Szkolenia z symulacji dachowania można znaleźć w Internecie lub na portalach motoryzacyjnych.
Ta niepozorna nazwa skrywa za sobą
Wielu młodych kierowców zbyt lekceważąco podchodzi do prowadzenia pojazdu. Mimo przebytego szkolenia i wiedzy o konsekwencjach, świeżo upieczeni kierowcy wsiadają pewnie za kierownicę i czują się jakby jeździli od zawsze. Dopiero w momencie zdarzenia losowego, takiego jak wypadek czy kolizja, zauważają swoje błędy w postępowaniu. Przecież można było zwolnić wcześniej, nie trzeba było wyjeżdżać na przeciwległy pas w zakręcie czy wsiadać na miejsce kierowcy na dzień po suto zakrapianej imprezie.
Jak jednak zapobiec niebezpiecznej sytuacji wcześniej, a nie w momencie, kiedy jej skutki są już nieodwracalne? Czy przestrzeganie przepisów bhp w samochodzie musi dojść do skutku, kiedy jesteśmy już poszkodowani? Niekoniecznie. Z pomocą w przyswajaniu młodym kierowcom tego, co dzieje się podczas wypadku przychodzi nam symulator dachowania.
Ta niepozorna nazwa skrywa za sobą realną sytuacje, w jakiej znajdują się pasażerowie i kierowca podczas wypadku. Uczestnicy wsiadają do pojazdu, który dzięki specjalnej maszynie, obraca się pokazując nam jak zachowują się nasze ciała podczas wypadku, a także jaką trajektorię lotu przyjmują przedmioty pozostawione "luzem" w pojeździe. W takiej sytuacji, kiedy mamy do czynienia z zachowaniem, nawet zwykła butelka wody może stanowić dla nas śmiertelne zagrożenie.
Podsumowując. Każdy kierowca powinien choć raz przekonać się, czym jest symulator dachowania, aby zachować pokorę za kierownicą i uchronić nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.
Statystyki prowadzone przez polską policję pokazują
Bezpieczeństwo na drodze tworzą ludzie którzy się po niej poruszają. Statystyki prowadzone przez polską policję pokazują, że ponad 90% wypadków na drogach w naszym kraju spowodowane są przez czynnik ludzki. Co składa się na ten czynnik? Wiele sytuacji - może to być np. zwykła nieuwaga, brak dostosowania się do podstawowych zasad ruchu drogowego (takich jak np. bezpieczny odstęp), bezmyślność, czy po prostu tzw. "ułańska fantazja". Wielu z tych sytuacji dałoby się uniknąć jeżeli kierowcy zachowywaliby podstawowe zasady na drodze i mieli większe umiejętności w prowadzeniu pojazdów. W szczególności dotyczy to sytuacji awaryjnych, w tym ekstremalnych, np. dachowania. W całej Polsce organizowane są szkolenia dla kierowców w zachowaniu w takich sytuacjach. Są to zarówno szkolenia teoretyczne, w tym szkolenia BHP. Zajęcia praktyczne realizowane są na specjalnie przystosowanych torach i samochodach. Jedną z nowości pomagających uświadomić kierowców oraz nauczyć ich odpowiednich odruchów w awaryjnej sytuacji jest symulator dachowania. Coś co byłoby w normalnych warunkach bardzo trudne do symulacji, to na symulatorze jest możliwe do symulowania nieograniczoną wręcz ilość razy. Dzięki temu umiejętności i świadomość kierowców na ten temat wzrasta co przyczynia się zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.
Ubolewać jedynie należy nad tym iż
Kiedy jeździmy samochodem wówczas bardzo rzadko myślimy o tym, że w każdej chwili może stać się nam coś złego. Oczywiście nie zamierzamy nikogo przekonywać, aby począwszy od teraz zacząć myśleć o jeździe autem w sposób katastroficzny. Pisząc to chcielibyśmy raczej zachęcić wszystkich wsiadających do pewnego rodzaju refleksji ufając, że zmusi ona do głębszego przemyślenia swojego zachowania na drodze i zachęci do tego, aby stosować szeroko rozumiane zasady bhp podczas podróży. Zbyt wiele bowiem w naszym życiu widzimy przykładów tego jak tragiczne w skutkach może być lekceważące podejście do tego zagadnienia. Każdą osobę, która nie do końca wierzy w to jak traumatycznym wydarzeniem może być wypadek samochodowy zachęcamy do tego, aby wypróbowała symulator dachowania. Tego typu urządzenia bardzo precyzyjnie potrafią oddać wszystko to co dzieje się z naszym pojazdem na przykład wtedy, gdy wypada poza drogę. Wydaje się z resztą, że tego rodzaju szkolenia mogą okazać się bardzo dobrym pomysłem dla wszystkich. Ubolewać jedynie należy nad tym, iż nie są one obowiązkowe dla każdego kto stara się o uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Oczywiście w trakcie kursów prawa jazdy poruszane są zagadnienia związane z bezpieczeństwem, jednak patrząc na życiową praktykę należy jasno stwierdzić, iż są one wciąż niewystarczające.